Twój koszyk jest pusty

Ribcap chroni i ogrzewa

FAQ

FAQ

Jakie jest przeznaczenie Ribcap?
Ribcap nadaje się do każdego sportu lub aktywności, gdzie normalnie nosimy czapkę, kapelusz lub czapkę zimową i gdzie kask nie jest obowiązkowy. Ribcap są szczególnie przydatne przy wszystkich tych aktywnościach związanych z minimalnym ryzykiem. Ochraniacze, które są wszyte w Ribcap chronią głowę przed skaleczeniami, otarciami i oczywiście chłodem. Wielu naszych klientów używa go również codziennie, jako komfortową i stylową czapkę.
Czy Ribcap działa jak kask?
Ribcap to nie jest kask, ale jest to znacznie więcej niż zwykła czapka. Firma całkowicie poświęciła się rozwojowi idei "Miękkiej technologii ochrony". Ribcap jest przeznaczony dla tych, którzy potrzebują pewnego poziomu ochrony, ale jednocześnie zależy im na stylowym wyglądzie i wygodzie jaką daje czapka. "Ribcap your head i Protect your style" PPE (środki ochrony indywidualnej) model kategorii 1, dyrektywy 89/686/EWG
Jakim rodzajom urazów zapobiega Ribcap?
Każdy uraz i wypadek jest inny i powoduje inne skutki. Ribcap zapewnia dobrą ochronę przy uderzeniach ze śliską powierzchnią (stoki narciarskie, lodowisko, zaśnieżone drogi) lub przy uderzeniu głową w okrągłe obiekty. Ma jednak słabe właściwości ochronne przy zderzeniu z ostrym przedmiotem (np. kij narciarski). Ribcap zapewnia ochronę prze skaleczeniami, otarciami i chłodem.
Z jakiego materiału wykonane są ochraniacze?
Materiał, z którego produkowane są ochraniacze to jest szwajcarski opatentowany materiał high-tech z właściwościami termoelastycznymi produkowany jest dokładnie wg. wymagań Ribcap w ramach wysoce skomplikowanej procedury. Chodzi o to aby gęstość i twardość materiału była precyzyjnie dostosowana do naszych zaleceń i oczekiwań. Materiał jest bardzo lekki, 100% oddychający i również nie traci swoich właściwości podczas niskich temperatur. Materiał ochronny posiada certyfikat "Oeko-Tex Standard 100". Potwierdza to, że materiał jest wolny od zanieczyszczeń i rozpuszczalników (Test-Nr. ZHAO 053928).
Z jakiego materiału wykonany jest Ribcap?
Ribcap jest wykonany na zewnątrz z wysokiej jakości przędzy włoskiej (50% wełna Merino / 50% akryl) i polaru wewnątrz. Ochraniacze są wykonane ze szwajcarskiego materiału high-tech z właściwościami termoelastycznymi. Ribcap jest 100% oddychający i a niskie temperatury nie wpływają na jego wlaściwości.
Z jakiego materiału wykonany jest Ribcap?
Ribcap jest wykonany na zewnątrz z wysokiej jakości przędzy włoskiej (50% wełna Merino / 50% akryl) i polaru wewnątrz. Ochraniacze są wykonane ze szwajcarskiego materiału high-tech z właściwościami termoelastycznymi. Ribcap jest 100% oddychający i a niskie temperatury nie wpływają na jego wlaściwości.
W jakich rozmiarach dostępny jest Ribcap?
Ribcap potrzebuje dobrego dopasowania do głowy w celu uzyskania optymalnej ochrony. Ribcap jest dostępny w trzech rozmiarach dla dorosłych (S, M, L) i trzech dziecięcych (Mini, Midi, Maxi). Ważne, żeby wybierać Ribcap, który najlepiej pasuje do głowy.
Gdzie jest produkowany Ribcap? Czy stosowane są zasady Fair Trade?
Ribcap współpracuje z firmami, które dbają o produkcje przyjazną dla środowiska i zrównoważonego rozwoju. Stosunek do pracowników oraz wytważanie produktów w humanitarnych warunkach to warunek współpracy.Ochraniacze są opracowane i produkowane w Szwajcarii. Produkty z dzianiny produkowane i konfekcjonowane w Bułgarii, gdzie współpracujemy z firmą średniej wielkości, która specjalizuje się w produkcji nakryć głowy. Ribcap organizuje i dogląda całego procesu produkcji.